Domniemany diler Maca Millera oskarżony w związku z jego śmiercią

Udostępnij:

Prokuratorzy federalni aresztowali i postawili zarzuty mężczyźnie w związku ze śmiercią rapera Maca Millera, który został znaleziony martwy we wrześniu 2018 roku z powodu przypadkowego przedawkowania fentanylu, alkoholu i kokainy, zgodnie z federalną skargą karną.

Cameron James Pettit, lat 28, z Hollywood Hills, ma stawić się w sądzie w środę - poinformowali prokuratorzy federalni w oświadczeniu.

W 42-stronicowym akcie oskarżenia, złożonym w Centralnym Dystrykcie Kalifornii, zarzuca się, że Cameron James Pettit, lat 28, dostarczył Millerowi podrobione tabletki oksykodonu zawierające fentanyl. W momencie sprzedaży Miller poprosił o dostarczenie mu "percs", skrótu od percocet, przepisanego leku przeciwbólowego zawierającego oksykodon.

Później autopsja wykazała, że Miller zmarł w wyniku przypadkowego przedawkowania, w wyniku połączenia fentanylu, kokainy i alkoholu.

"Najprawdopodobniej umrę w więzieniu".

Władze znalazły w domu Millera narkotyki, które według nich pochodziły od Pettita, oraz dowody na to, że Miller rozgniatał i wąchał oksykodon dostarczony przez Pettita.

Zgodnie z oświadczeniem, Petit wysłał wiadomość na Instagramie do przyjaciela po śmierci Millera, w której napisał: "Najprawdopodobniej umrę w więzieniu".

Pettit napisał dalej: "Zamierzam wyrwać się z sieci. Przeniosę się do innego kraju".

Prokurator Nick Hanna w oświadczeniu wydanym po aresztowaniu Pettita powiedział, że "Fentanyl w przebraniu prawdziwego leku jest zabójczy - co udowadnia się każdego dnia w Stanach Zjednoczonych." Kontynuował. "Narkotyki nasączone tanim i silnym fentanylem są coraz powszechniejsze, a my jesteśmy winni ofiarom i ich rodzinom, aby agresywnie zwalczać dilerów narkotyków, którzy powodują te zgony z powodu przedawkowania".

Co definiowało Maca

Miller jest najnowszym muzykiem, którego śmierć w ostatnich latach powiązano z ogólnokrajową falą nadużyć i przedawkowań opioidów. Prince zmarł w 2016 roku po zażyciu podrobionych tabletek nasyconych fentanylem, które wyglądały jak generyczna wersja leku przeciwbólowego Vicodin.

Choć raper przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych, to nie uzależnienie od chemikaliów było tym, co go definiowało. Miller rozpoczął swoją przygodę z muzyką jako nastolatek, wydając mix-tape'y w swoim rodzinnym Pittsburghu. W 2012 roku jego pierwszy album, "Blue Slide Park", stał się pierwszym od ponad 16 lat niezależnym debiutanckim albumem, który trafił na szczyt listy przebojów Billboardu. Miller otwarcie mówił też o swoich zmaganiach z uzależnieniem, dając nadzieję innym, którzy mogą mieć z tym problem. W piosence "Small Worlds" śpiewał: "Nine times out of 10 I get it wrong / That's why I wrote this song, told myself to hold on" ("Dziewięć razy na dziesięć się mylę / That's why I wrote this song, told myself to hold on"). W chwili śmierci Miller miał 26 lat.