Mit o mężczyznach i alkoholu: 5 oznak i symptomów, które można łatwo zinterpretować w niewłaściwy sposób

Udostępnij:

Alkohol jest powszechny w naszej kulturze i często odgrywa znaczącą rolę w imprezach typu tailgate lub innych wydarzeniach sportowych. Reklamy alkoholu mogą być również agresywne - przedstawiając alkohol jako ważny czynnik wpływający na pewność siebie i tożsamość seksualną mężczyzny.

Jednak kiedy "kilka drinków" staje się czymś więcej niż tylko kilkoma, mężczyźni nie doceniają niebezpieczeństwa, na jakie się narażają. Ostatni raport Vital Signs z Centers for Disease Control and Prevention (CDC) i dłuższy Morbidity and Mortality Weekly Report ujawniły niepokojące statystyki, w tym: sześć osób umiera z powodu zatrucia alkoholem każdego dnia (prawie 2200 rocznie), większość z nich to mężczyźni. Dodatkowo raport wykazał, że największa liczba zgonów spowodowanych alkoholem wystąpiła w grupie wiekowej od 35 do 64 lat. Wiele osób może założyć, że młodzi dorośli będą bardziej pasować do tej statystyki, biorąc pod uwagę stereotyp dzieciaków z college'u pijących na imprezach bractwa, ale badania CDC pokazują, że tak nie jest.

Zatrucie alkoholowe występuje, gdy dana osoba wypije znaczną ilość alkoholu w krótkim czasie. W przypadku mężczyzn "binge drinking" definiuje się jako spożycie pięciu lub więcej drinków przy jednej okazji. Wysoki poziom alkoholu może poważnie wpłynąć na mózg, wyłączając krytyczne obszary, które kontrolują rytm serca, oddychanie i temperaturę ciała, ze skutkiem śmiertelnym.

Wielu mężczyzn może nie dostrzegać u siebie problemu, a członkowie ich rodzin mogą nie wiedzieć, że ich ukochany pije w nadmiarze. Jeśli jesteś mężczyzną, który regularnie pije alkohol, zastanów się, czy utożsamiasz się z poniższymi stwierdzeniami, a jeśli jesteś członkiem rodziny, zastanów się, czy twój bliski może używać tych stwierdzeń, aby usprawiedliwić swoje picie.

Czy kiedykolwiek wypowiedziałeś jedno z tych stwierdzeń na temat tego, ile pijesz?

1. Nigdy nie opuszczam pracy, więc nie piję za dużo.

Jak zaznaczono w raporcie CDC, dziewięćdziesiąt procent osób pijących w nadmiernych ilościach nie jest uzależnionych od alkoholu. Jednak picie w nadmiernych ilościach nadal stanowi zagrożenie dla zdrowia i znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na alkoholizm.

Według raportu ponad 38 milionów dorosłych Amerykanów pije średnio cztery razy w miesiącu i spożywa średnio osiem drinków w ciągu jednego upojenia. Jeśli są to średnie dla ilości i częstotliwości spożywania alkoholu, oznacza to, że pewna liczba respondentów pije nawet więcej niż wynosi średnia. Są to niepokojące statystyki i przyczyniają się do sześciu zgonów związanych z alkoholem każdego dnia.

Alkohol jest trucizną i kiedy zbyt duża jego ilość dostaje się do organizmu zbyt szybko, zaczynają się dziać niebezpieczne rzeczy. Uważam, że te zgony spowodowane piciem w nadmiernych ilościach łamią mi serce.

2. Ciężko pracuję; zasługuję na to, by od czasu do czasu wypić kilka drinków.

Jak donosi Partnership for Drug-Free Kids (Partnerstwo na rzecz Dzieci Wolnych od Narkotyków): "Pracownicy, którzy pracują więcej niż 48 godzin tygodniowo, są prawie o 13 procent bardziej narażeni na ryzykowne picie, w porównaniu z tymi, którzy pracują mniej, sugeruje nowe badanie".

Dodatkowo, wypicie drinka lub dwóch raz na jakiś czas nie stanowi problemu. Ale łatwo jest stracić rachubę, ile się wypiło, zwłaszcza na takim wydarzeniu jak mecz piłki nożnej, gdzie można zacząć pić przy ognisku przed meczem i kontynuować przez cały czas. Ważne jest również, aby zwracać uwagę na swoje zachowanie związane z piciem. Czy sięgasz po alkohol, aby się zrelaksować, świętować czy czuć się komfortowo w towarzystwie? Jeśli zauważysz, że sięgasz po alkohol z tych powodów, być może powinieneś przewartościować swoje picie lub poszukać pomocy.

3. Umiem radzić sobie z alkoholem.

Niektórzy z naszych pacjentów przyznają, że wypijają dziennie znacznie więcej niż 12 piw i myślą, że to nie problem, bo się nie upijają. Jest to oznaka wysokiej tolerancji, w której potrzeba więcej alkoholu, aby poczuć efekty, i nie oznacza to, że dana osoba nie ulegnie zatruciu alkoholowemu w końcu, jeśli nadal będzie pić w ten sposób. Możesz poślizgnąć się w śpiączkę i nawet nie być świadomym, że przekraczasz linię.

4. Nigdy nie miałem nawet DUI.

To może po prostu oznaczać, że jesteś wystarczająco inteligentny, aby dostać się do domu lub użyć wyznaczonego kierowcy, gdy wychodzisz z grupą, co jest godne pochwały. Ale nadal możesz pić zbyt intensywnie, co może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie. Alkohol może depresji układu oddechowego, jak heroina, lub osoba może udusić się w ich własnych wymiocin, na przykład.

5. Czuję się dobrze, jestem w świetnej formie fizycznej.

To świetnie, to mit, że ćwiczenia fizyczne i dobre odżywianie mogą zniwelować skutki upijania się. Ponownie, zatrucie alkoholem może być śmiertelne. A jeśli tak się nie stanie, jeśli częste upijanie się po pijanemu rozpocznie Twoją drogę do uzależnienia od alkoholu, możesz nawet nie zauważyć, że wchodzisz w zakręt.